1 hodnocení

MOŘE OBLAKŮ 2.0 - druhá generace mléčné bean to bar čokolády s ořechy s 53% podílem kakaa z Kolumbie

Mléčná bean to bar čokoláda s ořechy. Se spoustou ořechů... To je MOŘE OBLAKŮ 2.0. Proč Moře oblaků? Různé druhy ořechů na povrchu čokolády nám připomínají oblaka na obloze. Ta mají taky různé tvary a někdy i barvy. Čokoláda má původ v bobech z Kolumbie, pro které je typická plná čokoládovo oříšková chuť. 

Skladem
Kód: 01MOB53
127 Kč
Kategorie: Mléčná čokoláda
Složení: Kakaové boby, kakaové máslo, třtinový cukr, sušené plnotučné máslo, ořechy (loupané mandle, natural mandle, lískové ořechy, para ořechy, makadamové ořechy, pistácie, kešu, pekanové ořechy - v různém poměru).
Hmotnost: 70 g
Nutriční hodnoty: MOŘE OBLAKŮ 2.0 (na 100g) - 2500kJ/597 kcal, tuky 49g (z toho nasycené mastné kys. 29g), sacharidy 35g (z toho cukry 32g), bílkoviny 10g, sůl 0,23g

Mléčná čokoláda doslova narvaná ořechy. :) Kolumbijské boby, které jsme při výrobě použili, mají samy o sobě oříškový nádech, takže vytunit ho ještě dalšími ořechy, byla vlastně logická volba. A když se na čokoládu podívate snad potvrdíte, že jsme se toho opravdu nebáli. To je ostatně pro naši rodinnou čokoládovnu z opavska typické. ;-)

Moře oblaků 2.0 (jak jinak taky oblast na Měsíci) navazuje na svého předchůdce, mléčnou čokoládu s vlašskými ořechy. Ty jsme však teď vyměnili za kupu dalších - pekany, lískové ořechy, mandle, pistácie, kešu, para nebo makadamové ořechy. Prostě všechno možné. Mňamka.

Jestli jste milovníci bean to bar čokolád, dál číst nemusíte. Pokud s tímhle úžasným koníčkem teprve začínáte, máme pro Vás pár informací. Pro výrobu bean to bar čokolád je typických několik věcí. Předně je to výběr bobů. Známe přesně původ kakaa, z něhož čokolády děláme. Naše znalost jde tak daleko, že i víme, kdo a jak ho pěstuje. Pokud má dotyčná farma certifikaci Fair Trade, tak je to jenom dobře. 

Kakao sami ručně třídíme, pražíme a meleme. Každá jedna fáze procesu se musí dělat s maximální pečlivostí a trpělivostí. Věřte nebo ne, ale té opravdu nikdy není dost. A výsledek?

Kvalitní čokoláda. :-)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu