Neohodnoceno

MOŘE VLN - mléčná bean to bar čokoláda s kokosovými vlnkami a 54% podílem kakaa z Kolumbie

MOŘE VLN je mléčná bean to bar čokoláda s kokosem na povrchu. Milovníci kokosu si tady opravdu přijdou na své. Kolumbijské boby, z nichž je tato čokoláda vyrobena, se vyznačují hutnou čokoládovo oříškovou chutí. Kdo má rád chutě husté jako atmosféra Jupitera, je tady správně.

Skladem
Kód: 01KOKOS54
127 Kč
Kategorie: Mléčná čokoláda
Složení: kakaové boby, kakaové máslo, třtinový cukr, sušené mléko, kokos
Hmotnost: 70 g
Nutriční hodnoty: MOŘE VLN - 628kcal/2630 kj, tuky 49g (z toho nasycené mastné kyseliny 24g), sacharidy 32g (z toho cukry 25g), bílkoviny 11g, sůl 0,2g

Kakao z Kolumbie, použité v téhle mléčné čokoládě má zřetelný ořechový akcent. Vysloveně se nabízelo vyzkoušet, jak bude chutnat s kokosovým ořechem. Výsledkem je Moře vln. Kdo má rád spojení čokolády a kokosu, zřejmě našel novou lásku. 

Pojďme kouknout na to, proč se Moře vln jmenuje právě takhle. Vidíte ty vlny na povrchu? My taky. A jelikož na povrchu Měsíce je jedna oblast, která se jmenuje Moře vln, rozhodli jsme se dát naší kokosové čokoládě právě toto jméno.

Jen tak mimochodem. Protože má Moře vln 54 % kakaa, můžeme ji směle nazývat tmavou mléčnou čokoládou. Proč tmavou mléčnou? No, existují čokolády, které o sobě tvrdí, že jsou hořké a přitom obsahují něco mezi 50 až 60% kakaa. Tady nic takového netvrdíme. Toto je poctivá, kvalitní čokoláda, kakaem naládovaná jako zásobníky raketového paliva před startem, přesto stále mléčná.

V naší rodinné čokoládovně si zakládáme na tom, aby čokolády chutnaly skvěle. Kvalitní čokoládu vyrobíte jen tak, že ji neošidíte. Obecně se bean to bar čokolády dají označit přízviskem TOP. Pro jejich výrobu se používají jen celé boby. Tedy žádný kakaaový prášek a náhražky. Pěkně poctivě celá surovina. Na výsledku je to znát. Plná chuť vždy ozvláštněná nějakou jemnou příchutí, kterou sebou kakao nese podle toho, ve které oblasti roste. Někdy je to malina, jindy med, banán, kokos, skořice, dřevo, kouř. No možností je asi tolik jako kráterů na Měsíci. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu