1 hodnocení

OMEGA CENTAURI - mléčná bean to bar čokoláda s vysokým obsahem kakaa z Vietnamu (55%) s himálajskou solí

OMEGA CENTAURI je mléčná bean to bar čokoláda s vysokým obsahem kakaa z Vietnamu. Specifická je tím, že jsme do ní přidali himálajskou sůl. Propojil jsme tak dva zcela protichůdné světy, sladký a slaný. Vznikla velmi zajímavá kombinace, která u některých vyvolává až stavy euforie.

Skladem
Kód: 01MNSUL50
95 Kč
Kategorie: Mléčná čokoláda
Složení: kakaové boby, kakaové máslo, třtinový cukr, sušené mléko, himálajská sůl
Hmotnost: 50 g
Nutriční hodnoty: OMEGA CENTAURI (na 100g) - 2500kJ/597 kcal, tuky 45g (z toho nasycené mastné kys. 27g), sacharidy 37g (z toho cukry 35g), bílkoviny 10g, sůl 0,30g

Každé pozemské moře je slané. Proč by nemohlo být i jedno měsíční? Původní Moře nektaru jsme obohatili špetkou himálajské soli a výsledek je na světě. Pro někoho netradiční spojení dvou protichůdných chutí přináší výsledek, který opravdu milujeme. 

Proč Omega Centauri? No tak to je dlouhý příběh, my ale nabízíme zkrácenou verzi. Pozorně se doma na čokoládu podívejte. Vidíte krystalky soli? No a to tak jednou koukáme do obrázkové knížky o vesmíru a vidíme fakt mega velkou hvězdokupu Omega Centauri. No a ty hvězdy nám úplně připoměly krystalky soli v naší čokoládě. Že to nebylo moc dlouhé? Tak vidíte. ;o)

Víte, jak se pozná kvalitní čokoláda? Jedním z nejdůležitějších ukazatelů je obsah kakaa. Ovšem pozor. Je opravdu zásadní rozdíl, když pro výrobu čokolády použijete celé kakaové boby nebo třeba jen kakaový prášek. Je opravdu rozdíl, pokud výrobek nese pojmenování bean to bar čokoláda nebo čokoládová pochoutka. 

A co to vlastně znamená bean to bar? Jedná se o výrobu od bobu až po tabulku. Kakaové boby se mohou chuťově velmi lišit. Některé mají nádech skořice, jiné medu, banánu nebo třeba malin. Je to skoro jako s vínem. Metoda bean to bar doslova vymačkává z každého bobu to nejlepší. Výsledkem je úžasná rozmanitost chutí. Daleko pestřejší než dělení na bílou, mléčnou a hořkou čokoládu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu