Vyšlo o nás - Na Opavsku vyrábějí měsíční kameny z čokolády. Je z nich hit

Hrabyně (Opavsko) 4. listopadu 2020 (PROTEXT) - Neobvyklá rodinná čokoládovna vyrábí v Hrabyni na Opavsku měsíční kameny z čokolády. Hit značky MoonChocolate skvěle chutná a milují ho zákazníci napříč generacemi. Měsíční kameny s příjemným skořicovým akcentem vznikají s maximální domácí péčí, pěkně od bobu až po čokoládu.

Ostatně i název čokoládovny Moonment je slovní hříčkou na dané téma. Celá firma má zkrátka zajímavý příběh.

Je půl osmé ráno a všude kolem voní pražené kakaové boby a ještě horká čokoláda. V hrabyňské čokoládovně vznikají nejčerstvější výrobky značky MoonChocolate – hořké čokolády různých příchutí a vesmírných názvů, jako je Horizont událostí, nebo mléčné čokoládové měsíční kameny s příjemným skořicovým akcentem. A taky limitované edice a novinky. Naposledy třeba tmavá mléčná čokoláda s himalájskou solí nebo s praženými vlašskými ořechy a právě testované pralinky s chilli.

Všechno se tu dělá sice důsledně po evropsku v nerezu, ale s maximální domácí pozorností, kdy každý kakaový bob někdo vezme do ruky a protřídí. Na čokoládách proto najdete nápis „Bean to bar“, čili vyráběno pěkně od bobu až po tabulku.

„Měsíční kameny vznikly tak trochu náhodou. Chtěli jsme malou čokoládovnu, kde si budeme sami pražit boby. Ale chtěli jsme se od mnoha jiných výrobců lišit i něčím dalším. Koukat na hvězdy a na Měsíc se ukázalo jako nejlepší inspirace,“ říká jeden z majitelů firmy Michal Kijonka. 

V nabídce značky  MoonChocolate tak dnes najdete čokolády Moře hojnosti, Moře nektaru, Calypso nebo Východní moře. Ta posledně jmenovaná je čerstvě „ověnčená“ bronzem z International  Chocolate  Awards, což je jedna ze dvou největších světových soutěží výrobců čokolády. Všechny čokolády jsou zkrátka nevšední a tak by to podle Zuzany Mikovské, která je nejen spolumajitelkou firmy, ale i tvůrkyní zdejších čokoládových chutí, mělo taky zůstat.

Měsíční kameny a čokolády MoonChocolate najdete ve specializovaných obchodech s čokoládou, v prodejnách zdravé výživy, v obchodech s lahůdkami, s pochutinami vysoké kvality, se špičkovými víny nebo rumy či na webu firmy.

 

Autor: Božena Hažová, i60.cz

Dne: 29.10.2020

snimek4-2

Zpět do obchodu