Neohodnoceno

VÁNOČNÍ S KOŘENÍM

VÁNOČNÍ S KOŘENÍM je speciální edice jinak mléčného Moře nektaru. V tomto případě ještě s akorátní dávkou vánočního koření. Máte-li rádi atmosféru vánoc, nemůžete jinak. 

Skladem
Kód: 01_VAN_KOR
127 Kč
Kategorie: Čokoláda
Složení: kakaové boby, kakaové máslo, třtinový cukr, sušené mléko, koření
Hmotnost: 70 g
Nutriční hodnoty: MOŘE NEKTARU (na 100g) - 2500kJ/597 kcal, tuky 45g (z toho nasycené mastné kys. 27g), sacharidy 37g (z toho cukry 35g), bílkoviny 10g, sůl 0,23g
PhotoRoom 20221117 180543
Novinka

Vánoční s kořením je součástí naší limitované edice věnované, jak jinak, vánocům. Přečtěte si z jaké čokolády tato limitka pochází a představte si jak asi musí krásně chutnat s vánočním kořením...

Nestává se moc často, abyste si vychutnávali mléčnou čokoládu a přitom výrazně vnímali chuť kakaa. Tahle čokoláda to umí. Základem jsou boby z Vietnamu. Jestli se řadíte mezi milovníky mléčné, zkuste tuhle. Při prvním ochutnání jsme neměli jinou volbu, než dát této čokoládě název Moře nektaru. Prostě to jinak nešlo. 

Naše mléčné čokolády jsou typické vysokým obsahem kakaa a použitím jen kvalitních surovin. Výsledkem je z našeho pohledu nejlepší čokoláda, bean to bar čokoláda.

A co to vlastně znamená bean to bar? Jedná se o výrobu od bobu až po tabulku. Kakaové boby se mohou chuťově velmi lišit. Některé mají nádech skořice, jiné medu, banánu nebo třeba malin. Je to skoro jako s vínem. Metoda bean to bar doslova vymačkává z každého bobu to nejlepší. Výsledkem je úžasná rozmanitost chutí. Daleko pestřejší než dělení na bílou, mléčnou a hořkou čokoládu.

Musíte si vybrat boby. Kritéria se různí. Sledujete chuťový profil, vzhled, způsob zpracování atd. Pak je musíte poctivě ručně přebrat. Následně upražit, rozemlít na kakaovou hmotu a ve finále natemperovat a vylít do tabulek. A co je asi nejsložitější, naučit se být trpěliví, protože kvalitní čokoláda se prostě nesmí uspěchat.

Tenhle způsob výroby je prostě dobrodružný jen o něco méně než prozkoumávání vesmíru. V každé etapě se dá něco významně vylepšit, nebo i, bohužel, pokazit. Cesta je to komplikovaná, ale výsledkem je úžasná rozmanitost chutí, kterou kakao samo nabízí. Užijte si ji. :o)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu